Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Vrh B

 

Vrh B -         

O.: Buráček z Údolí princezny

M.: Kaya Ave Bengal

  

 Když se šteňátka narodí, už mají předem vybraná jména ( Bastian, Bella Mia, Barbet a Babettka ), a je pomalu čas podat si inzerát na prodej čivavích miminek. Vychází přibližně měsíc před jejich odběrem, to aby byl dostatek času na vybrání budoucích hodných páníčků a pokud mají lidé zájem, mohou se přijet podívat, kde a jak miminka žijí a jak vypadají.(Nejdříve v 6 - týdnech)

    

    

         Pro bližší informaci uvedu, jak se vychovávají k čistotě, co papají a jaký mají kontakt s ostatními členy naší čivaví smečky.

         Od prvního dne narození je beru do rukou a povídám si s nimi, aby získali co nejdříve kontakt s lidmi a poznali od nich jenom samou lásku.

      

    

         Přibližně do věku 4 týdnů se miminka zdržují pouze ve svém velkém pelíšku u maminky. Mají tu v půlce pelíšku vyhřívací dečku a na druhou půlku dávám hned od začátku takzvanou plínku, (je to nepropustná podložka pro inkontinentní lidské pacienty a je k sehnání ve zdravotnických potřebách ). Jakmile se štěňátko začne stavět na nožičky, snaží se docapkat právě na tuto plínku, aby mohlo vykonat potřebu tady a nešpinilo si svůj pelíšek. Stačí je i ohlídat a po vyspinkání je tam postavit, oni se vyčůrají a jsou za to moc pochváleni. I když zde nejde ještě o žádný slovní výcvik, štěňátko si zvyká chodit na své WC podle čichu - a tam přidá i svůj podíl. Postupně jsou miminka čím dál živější a začínají sami vylézat z pelíšku a zkoumat okolí. Sourozence a mamku už znají dobře - takže se vydávají vždy o kousek dál a dál….V tuto dobu se plínka přesouvá ven - kousek před pelíšek. Ty odvážnější povzbudí svým činem i ostatní a už to všechno dovádí mimo pelíšek. Sourozenci se perou spolu i s mamkou, začínají mít v oblibě i třeba tvrdou papírovou ruličku a nějakou tu malou hračku.Také vyhledávají lidskou přítomnost a je na nich vidět, že se jim to moc líbí.Občas mi usne i několik štěňátek na nohou, když se unaví hrou. Hrajeme si zásadně na zemi a miminka si tak procvičují i zdolávání velikých překážek, jako jsou lidské nohy, hlava, ruce a podobně. Pokud je venku teplo - (nesmí být zima ani přílišné teplo),beru je ven na zahradu na deku pod slunečník. Bývají tam ze začátku tak 15 minut, doba se postupně prodlužuje. Miminka se otužují, poznávají svět venku a slyší i pro ně nové zvuky. Při hře s lístečkem jim ani nepřijde, že třeba právě okolo projel veliký autobus.

       

  


         Jakmile je jejich maminka už tak žárlivě nestřeží před ostatními členy smečky, (to dělá tak asi první 3 týdny), nechá je všechny seznámit. Potom už nic nestojí v cestě, aby štěňátka poznávala svět i s pomocí ostatních dospělejších domácích psů. Mohou běhat všichni společně a spolu si i hrát na honěnou a kousanou.

         Na přikrmování dostávají smetánky,vařené libové maso smíchané se zeleninou a rýží, i namočené granulky v teplé vodě.

         Při odběru jsou tak učená k čistotě, očkovaná dle věku, tetovaná, odčervená a navyklá na tuto stravu.

Sebou dostávají jako výbavičku :-- několik ks plínek
-- granule na několik dní
-- smlouvu + očkovací průkaz

         Nabízím i všem mým štěňátkům možnost hlídání v době dovolených či potřeby zdarma.

Samozřejmě velmi uvítám i následující udržovaný kontakt se svými odchovanými štěňátky, ať už telefonicky či e-mailem. Mám velikou radost, pokud dostanu od nových páníčků zprávu, jak se pejsánek má a co už umí nového, a je k tomu navíc přiložená i fotografie.

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek