Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Vrh F

   F -       

O.: Qartis Zlatý javor

M.: Anabella Ampit

V neděli 8.2.2004 se nám narodila 3 krásná štěňátka. Dva kluci a jedna holčička.

První klučík dostal jméno Forester
Druhý klučík dostal jméno Florian
Jedna holčička má jméno French
- váha 116 gramů
- váha 104 gramů
- váha 114 gramů


      Všichni jsou moc krásní, váhově téměř vyrovnaní a mají ohromnou chuť do života. Maminka Annabellka se o ně vzorně stará, v pelíšku mají vyhřívací dečku a tak se těším na jejich další vývoj a hlavně na to zlobení těch roztomilých drobečků.

    

       

  


Stáří 3 týdny ( 6 foteček )


      Jakmile se štěňátkům otevřou očička, za pár dní dělají velké pokroky - snaží se pochodovat jimi určeným směrem, nic nevadí, že se potácí jako by právě nabumbala místo mlíčka něco ostřejšího...Jsou zvědavá a snaží se po kousíčkách poznat ten velký svět okolo sebe. Pravda, po pár vysilujících krocích se unaví a začnou se sunout zpět k pelíšku, ale až se posílí spánkem - vyrazí s chutí znovu. Vždy si u jejich výprav lehnu na zem a pozoruji, jak jim to jde a kam se vydala na výpravu tentokrát.

       

          

     

Současné váhy jsou : Florian    - 440 g
Forester - 432 g
French    - 390 gNaše miminka ve stáří 6 - týdnů


Ze svého pelíšku ve tvaru šuplíku s okraji již utíkala proto dostala nové pelíšky koupené v obchodě, 1 krásný červený s podélnými proužky a druhý tmavě vínový s velkými kostkami. Nejdříve vyzkoušela červený pelíšek, a po chvíli onen tmavě vínový. Do pelíšku se vejdou všechna miminka i s mamkou, eventuelně i s nějakou tetou nebo taťkou Borkem. Chvíli jsou v jednom a za chvíli si vlezou do druhého. Musím podotknout, že žádný pelíšek nezůstává prázdný, protože když tam nejsou miminka, obsadí jej ostatní členové smečky.

      Miminka capkají po celém pokoji v ložnici, mají otevřené dveře do kuchyně a do zadního pokoje, takže se vydávají na průzkum do dalších částí bytu. Holčička je nejzvědavější, chodí si sama kam chce a kde jí co zaujme. Kluci jsou opatrnější, ale zvědavost je silnější a tak se jdou také podívat. Jakmile se objevím v jejich zorném úhlu, projevují radost a běží ke mně se poňuchat a popusinkovat.Převalí se na zádíčka a hrajeme si naší hru „ na spapání štěňátek „ - moc se jim to líbí a vrtí ocáskem jako o život.

      Papají smetánek, vařené masíčko smíchané s rýží nebo s vločkami a máčené granulky. Každé ráno jsou spolehlivější než radiobudík, protože jsou seřazeni u mé postele a dožadují se pozornosti. Každé štěňátko musím postupně vzít do ruky, pěkně se s ním po ránu přivítat, nechat ho prošmejdit mojí postel, ono se převalí na zádíčka a čeká na naší oblíbenou hru. Také moc rádi okusují moje pantofle, ponožky a okraj kalhot. V těchto chvílích se snažím přesunout jejich kousací chutě na vhodnější materiál, jako jsou třeba jejich hračky ať malé plyšáky či větší dráček nebo kašpárek. A nebo kousací uzlík. Rádi také po mně šplhají. Když si sednu na zem a natáhnu nohy, hned mám na sobě tyto malé horolezce. Pokud se unaví touto činností, klidně si tam i hodí chrupánek, aby nabrala další síly.

 

 

  

Naše roztomilá psí děťátka oslavila 2- měsíční narozeniny a jelikož bylo o víkendu krásné počasí, dostala na trávu starou deku a vyšla poprvé ven podívat se na ten krásný svět. Holčička si snad ani neuvědomila, že šlape po něčem jiném než je zvyklá doma a rozešla se po zahradě směrem k plotu. Teprve pískání kluků jí naznačilo, že se děje něco neobvyklého a otočila se zjistit situaci. No kloučky ofoukl větříček a byli z toho hodně překvapení !!! Ale po chvilce začali všichni pochodovat sem a tam, ochutnali travičku jak chutná a když našli malé dřívko na okusování, byli na vrcholu blaha.

   

Všechna miminka už tu měla návštěvu budoucích páníčků a paniček, spokojenost byla na obou stranách soudě podle toho, že všechny čivaví děti už jsou pro ostatní náhradní zájemce zadané.

    

Broučci mě po bytě „pronásledují“ kam se hnu, a pokud se zastavím, během chvilky už se dožadují pomuchlání a pohlazení všichni najednou. Mají za sebou i první očkování u pana doktora. Nejstatečnější byla holčička, která se dokonce po doktorovi ohnala se zavrčením !! Holt ženská od mala!! Takže je čeká druhé očkování, kdy budou ještě doma a po velikonocích dostanou svázané ranečky a hurá do světa k novým páníčkům, kteří se na ně moc těší !!!

       Čivaví miminka- stáří 8 týdnů.

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek