Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Vrh G

  G -          

O.: Qartis Zlatý javor

M.: Kaya Ave Bengal


      A máme tu miminka od písmenka G. Pro 3 kloučky a 2 holčičky jsme vybrali tato jména :
Kluci
- Gulliver (106 ,barva tmavě šedá )
- Godet (84 g, stříbrně šedavý )
- Goethe (96 g, šedý s bílým límečkem, lysinkou a ponožkami )

Holčiny
– Ginger (84 g, tmavě šedá )
- Genesis (88 g, půl hlavičky bílé a půl hnědé )

      Holčička Ginger nám šla s váhou od začátku dolů, nedovedla si vybojovat místo u cecíků a tak jsme jí museli moc hlídat a sami přistrkovat k mamce, když byla ostatní miminka nabumbaná, aby se i ona mohla nasytit. Jinak by se mohlo stát , že by nerovný boj o zdroj potravy vzdala a mohli bychom o ní přijít. Ono totiž 5 miminek na jednu čivaví maminku je opravdu hodně a všechna děťátka se najednou k cecíkům nevejdou.Proto je třeba se o takovéto požehnání starat a nelitovat nočního vstávání (třeba každou hodinu ) a miminka přerovnávat u papání. Tato péče se opravdu vyplatí, protože první týden je nejkritičtější. Odměnou jsou váhové přírůstky při denním vážení a chuť všech štěňátek do života. Samozřejmě opět od prvního dne je beru do ruky a povídám si chvilku s každým zvlášť, aby si zvykala co nejdříve na lidské teplo a hlazení.

      Za první týden miminka přibrala průměrně 35 g každé.

         

  

    


1 týden     

      

     


                                                 Čivaví miminka ve stáří 4 týdnů

   Všechna miminka se mají k světu, malá Ginger se váhově vyrovnala sestřičce Genesis. Největší jedlík je Guliver, ten za chvíli všechny převálcuje.

      Už pěkně capkají po pelíšku, začínají chodit čůrat na plínku, kterou mají na dohled, a také se už pošťuchují a začínají si spolu hrát s ostatními sourozenci „na snědení či okusování „ ostatních čivavích miminek, co najdou na dosah své papulky.

      Váhy jednotlivých miminek (váha při narození / současná váha)

Ginger84 g/238 grozdíl + 154 g
Genesis88 g/236 g+ 148 g
Guliver106 g/384 g+ 278 g
Goethe 96 g/378 g+ 282 g
Godet 84 g/282 g+ 198 g


      Podle sametově jemného chmýříčka na tělíčku malé Ginger to vypadá, že budeme mít stříbrnou dlouhosrstou princezničku.

    


Mimi 7 týdnů ( 2.8.2004 )      Protože je už hezké a teplé počasí, chodí už štěňátka na chvíli ven na deku a pod slunečník. Poznávají, že ta zem, po které capkají doma, už venku začíná být i hrbolatá, do kopce a s různými překážkami. Pokud běží štěňátko „z kopce “ směrem dolů, stane se i to, že zadní nožičky jsou rychlejší než přední a miminko se překulí přes hlavičku. Vůbec jim to ale nevadí a dají se opět na pochod tím původním směrem.

        

      Perou se spolu, vrčí na sebe a už i štěkají – což je velmi legrační zvuk připomínající spíše dětskou plyšovou hračku ve tvaru štěkacího dalmatinka. Projevují se jejich individuality a také jakmile se objevím v jejich zorném poli a zavolám : „ Mimííííí…“ už je mám všechny na sobě a okusují mě jako pravé odrůdy rybiček piraněk. Všichni zbožňují chování a pusinkování, jenom těch rukou mám najednou nějak málo…..Takže nejlepší je hupnout na zem a už se všechna miminka sápou na ten veliký kopec jménem člověk, aby ho mohla dosytosti ochutnat, okousat a oštípat. Zoubky mají všichni drobečkové v pořádku a v plném počtu, takže : když zákus – tak naplno !!!

        

      K papání si kromě mlíčka od maminky už pochutnávají na masíčku s přílohou, zeleninka nesmí chybět, občas smetánek a i taková dětská krupicová kaše také není k zahození...nebo k nesnězení ??

    
  Foto : 7/2004    Miminka rostou jako bychom je zalévali vodou, na začátku srpna jsme tu měli kontrolu poradce chovu, pana M. Šimáka, vše dopadlo dobře. O týden později dostala miminečka od pana doktora přes pejsánky mikročip do kůže na krček kousek za levé ouško. Opět musím pochválit štěňátka - ani jedno si při aplikaci čipu nestěžovalo a ani nepíplo ! Při prvním očkování jsem jim nechala vystavit rovnou Pas pro malá zvířata, takže nyní, když mají čip i pas, mohou se těšit na bezproblémové cestování po zemích Unie.

 Každý den se vyběhají dosytosti venku, mají k dispozici travnatou zahradu, velký slunečník na stín a pod ním samozřejmě i deku na odpočinek a hrátky se sourozenci. Já mám tu čest jim u toho vždy dělat osobní asistentku, takže po venkovním pobytu miminek přicházím domů okousaná a olízaná na týden dopředu. Je to naprosto bezkonkurenční zábava !!!

Fotečky u nových paniček.....   
Ginger a Godet      

   


TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek